Під термінологією « депресія » в медичній практиці мають на увазі перелік депресивних розладів, що сприяють суттєвого порушення психоемоційної активності, зниження інтересу до своєї особистості і всьому світу. Єдиної причини виникнення депресивного стану немає, на розвиток патологічного стану можуть впливати кілька чинників:

  • Спадкова схильність;
  • Фізіологічні розлади;
  • Неврологічні захворювання;
  • Побічна дія лікарських препаратів;
  • Психологічна та соціальна напруженість.  

Для постановки діагнозу досить зібрати анамнез пацієнта. Ліки від депресії призначається виходячи з поточного стану пацієнта, крім медикаментозної терапії, проводяться психоневрологічні заходи.

Етіологія хвороби

Класифікують депресію як психологічний розлад на кілька окремих різновидів захворювання:

  • Гостре депресивний розлад;
  • Стан хронічної депресії, яка не припиняється протягом тривалого періоду;
  • Інші розлади, що включають стану з невідомою етіологією, депресії пов'язані з порушенням здоров'я, майбутніми менструаціями або прийомом препаратів, що мають психологічно активною дією.

Для переважної більшості виникають випадків депресії, характерна вікова прив'язка. Самим уразливим вважається підлітковий вік, а також період з 20 до 30 років. Депресій частіше схильні до представниці прекрасної статі, це пов'язано з особливостями їх психічного сприйняття всього світу, і часто високими вимогами до власної особистості. Близько 30% від усіх людей, коли-небудь які звернулися за психологічною допомогою, мають окремі депресивні прояви, а у 10% хворих присутні прояви глибокого депресивного стану, що вимагає обов'язкового надання професійної медичної допомоги.  

Як розпізнати депресію?

Класичне депресивний розлад необхідно диференціювати зі станом загальної деморалізації, що виникає після будь-яких трагічних подій, що сталися в житті людини. Є ряд характерних проявів, що вказують на наявність короткочасних психоемоційних труднощів, що проходять через короткий проміжок часу без проведення специфічного лікування:

  • Погіршення настрій має спонтанний характер, стан не проявляється довго, а при зміні ситуації швидко проходить;
  • Зміна подій сприяє поліпшенню загального настрою, стан психіки швидко нормалізується;
  • Погіршення настрою часто заміщається наступним підйомом сил і позитивним настроєм;
  • У пацієнта не спостерігається суїцидальних нахилів, характерного для хвороби не сприйняття власної особистості.

Таблетки від депресії в подібних ситуаціях не призначаються, а проста зміна обстановки і відсторонення від існуючих проблем можуть швидко виправити ситуацію.  

Що провокує депресивний стан ?

Найчастішими причинами виникнення депресії фахівці називають генетичну схильність людини і негативний вплив на його психіку навколишні обставин. Однак справжня причина хвороби часто не встановлюється. Існує теорія, яка вказує, що стан депресії може спровокувати гормональний збій в роботі гіпоталамуса, надниркових залоз і гіпофіза. Вважається, що саме гормональний збій провокує важке і затяжне депресивний розлад. Однак депресію можуть спровокувати і життєві переживання, такі події як смерть члена сім'ї, фінансовий крах, розлад в сімейних відносинах. Навіть такі важкі життєві випробування не здатні викликати затяжну депресію при відсутності у людини схильності до захворювань психічного характеру. Небезпека виникнення симптомів депресії збільшується при наявності у пацієнта певної схильності до тривог, страхів і панічних атак. Допомогти виправити ситуацію можуть препарати від депресії, що сприяють стабілізації психічного стану у пацієнта.  

Чому жінки більше схильні до депресій?

Жіночий організм більше схильний до виникнення депресивних станів, цей факт має ряд кваліфікованих думок фахівців з даного приводу:

  • У представниць слабкої статі більший ризик виникнення порушення функцій щитовидної залози;
  • Для жінок характерна наявність гормональних змін в організмі, що викликаються регулярним менструальним циклом і подальшої менопаузою;
  • Підвищення вмісту в крові ферменту моноаміноксидази безпосередньо впливає на настрій пацієнтки.

Кращий засіб від депресії покликане відновити існуючі збої в організмі, воно може розглядатися як основне або додаткове лікування. В останньому випадку депресія може стати супутнім проявом при новоутвореннях головного мозку, перенесених інсультах, розсіяному склерозі.

Як правильно вибрати засіб від депресії?

Лікування депресивного стану є сферою діяльності психолога, психіатра і терапевта, в оптимальному варіанті співпрацю всіх фахівців. Для постановки правильного діагнозу і призначення таблеток від депресії, використовують спеціальні тести з питаннями, що дозволяють точно визначити поточний стан пацієнта. Збираючи анамнез, лікарю необхідно уточнити причину і тривалість перебігу хвороби, з'ясувати наявність у пацієнта думок про можливе заподіяння шкоди собі та оточуючим його людям. Призначаючи ліки від депресії, обов'язково потрібно вивчити наявність супутньої алкоголю, паління і переїдання. Багато патології і згубних пристрастей у людини, особливо схильність до вживання препарати від депресії без рецепта (антидепресанти) несумісні з етиловим спиртом. Прийом ліків одночасно з алкоголем, може викликати важкі наслідки для організму, про це необхідно в обов'язковому порядку попередити пацієнта.

Натуральні антидепресанти

В природі існує безліч рослин, що містять в собі компоненти, що сприяють придушенню депресивного стану. У більшості випадків таблетки від депресії без рецепта мають натуральну основу, допомагаючи організму без заподіяння йому шкоди і побічних ефектів. Трав'яні комплекси позитивно впливають на весь організм, стабілізуючи психоемоційний стан, усуваючи тривоги, роздратування, внутрішню апатію, суїцидальні схильності. Лікування рослинними препаратами слід здійснювати під наглядом лікаря, трави при депресії призначають в залежності від стану пацієнта, тривалості захворювання, їх сприйнятливості організмом. Також комплекс рослинних засобів можна розглядати як підтримуючу терапію, що підтримує гормональну систему, попереджаючи порушення психічного здоров'я. Ефективно діє препарат рослинного походження звіробій антидепресант, він допомагає запобігти виникненню психічного розладу, і виправити ситуацію при його наявності.

Список літератури:

  1. https://www. ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK285222/?term=depression
  2. https://www. ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK82916/?term=depression
  3. https://www. ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK436876/?term=depression
  4. https://www. ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK555853/?term=depression
  5. https://www. ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK409752/?term=depression