Це досить поширене захворювання, що вражає судини кінцівок, в результаті чого відбувається запалення їх стінок, вибухне, освіту вузликів, а в запущених випадках трофічних виразок. Найчастіше варикозом хворіють жінки, проте патологія може поширюватися і на представників сильної половини людства. Крім естетичної складової, варикозне розширення вен створює дискомфорт при русі, болю і почутті дискомфорту. Хворобу можна порівняти з міною уповільненої дії, яку людина носить в своєму організмі. У вузликах варикозу утворюються тромби, при їх відриві, відбувається закупорювання судини. Втрата кінцівки в даному випадку буде не найгіршим варіантом, при закупорювання коронарних або легеневих судин, летальний результат буде практично невідворотний.

Чому виникає варикоз на ногах?

Причин виникнення захворювання може бути кілька:
  • Спадкова схильність;
  • Надмірна вага;
  • Малорухливий спосіб життя, стояча робота;
  • Вік і стать (найчастіше хворіють жінки у віковій групі 30-40 років.

Варикозне розширення вен лікує лікар флеболог. У здорової людини венозна кровотеча направлено від низу до верху. Такий принцип можливий завдяки ритмічним скороченням серцевого м'яза, наявності судинних клапанів і скорочення великих м'язів на ногах. Надмірні навантаження або зниження нормального показника активності, призводять до підвищення кровоносної тиску. Найбільше навантаження припадає на судини в ногах, де вени починають поступово розтягуватися, а їх стінки при цьому тоншають. Наявність зазору між стінками кровоносних судин і обмежує клапана, приводить до утворення зворотного потоку крові, що також негативно впливає на стан венозних судин. Ось так можна коротко описати патогенез розвитку варикозного розширення вен.

Профілактика варикозу при вагітності

Ризик виникнення захворювання в момент виношування дитини, зростає у жінки в кілька разів. Така тенденція обумовлена ​​природним розширенням судин в області промежини і тазу. Матка починає надавати надлишковий тиск на судини, також істотно зростає маса тіла вагітної, що в сумі сприяє формуванню варикозного розширення вен.

Симптоматика і стадії хвороби

Клінічні прояви варикозу визначаються стадією розвитку хвороби:

  • Початкова (нульова) стадія . Спостерігається відчуття тяжкості і хронічна втома ніг, що виявляється в кінці робочого дня. Можуть спостерігатися набряки на нижніх кінцівках. Нічний відпочинок або інтенсивна ходьба, повністю усуває такі прояви;

  • Перша стадія. До всіх вищевказаних симптомів, додаються судинні зірочки, хворобливі відчуття в венах і періодичні судоми литкових м'язів в нічний час;

  • Друга стадія. Чи можуть прощупується виступаючі вени і вузлики, що виникають після тривалого перебування в одній позі. На даній стадії зростає ризик утворення судинних тромбів;

  • Третя стадія . До перелічених проявів додаються постійні набряки кінцівок, збільшуються до кінця робочого дня;
  • Четверта стадія . Шкіра на ногах темніє, відзначається її атрофія;
  • П'ята стадія . На ногах утворюються трофічні виразки, піддаються загоєнню;
  • Шоста стадія . Трофічні виразки вже не гояться.

Варикозне розширення вен, що необхідно знати?

Ігнорування лікування, може привести до серйозних ускладнень. Застій крові сприяє утворенню тромбів, які в свою чергу провокують тромбофлебіти, інфаркти легень, тромбоемболія з ймовірністю летального результату. Трофічні виразки на шкірі провокують появу екзем і дерматитів, а постійні набряки ущільнюють жирову клітковину. Витончення шкіри призводить до періодичних кровотеч з венозних вузлів, збільшується ймовірність їх механічного пошкодження. У жінок може спостерігатися варикоз вен, розташованих в малому тазу, що призводить до постійних болів після сексу і під час ходьби. Зайва вага і міцна статура істотно збільшує шанс виникнення захворювання, тому при початкових стадіях захворювання, доцільно використовувати зміна способу життя. Зайнятися лікувальною фізкультурою, знизити масу тіла, уникати факторів, що провокують захворювання.

Лікування варикозного розширення вен

Лікування варикозу визначається стадією розвитку захворювання. Консервативна терапія має на увазі щоденне накладення еластичного бинта на проблемну зону кінцівки. Засіб від варикозу на ранніх стадіях може бути представлено у вигляді спеціальних стягуючі панчіх. Таблетки від варикозу ефективно допомагають на ранніх стадіях, дія медикаментозних препаратів направлено на поліпшення циркуляції крові, її розрідженню і зміцненню судинних стінок. Також існують спеціальні вправи для ніг і лікувальна фізкультура, що дозволяє поліпшити поточний стан пацієнта. Засіб від запущеного варикозу – це переважно хірургічний метод, що полягає в склеюванні ураженої вени, з подальшим розсмоктуванням пошкодженогосудини. Використовуються методи протезування судини, вони не тільки усувають проблемну зону на посудині, а й покращують зовнішній вигляд нижньої кінцівки. Будь-яке хірургічне втручання слід розглядати як радикальний метод, де уражені ділянки вени підлягають видаленню.  

Оптимальним профілактичним і лікарським засобом при хронічному перебігу варикозу будуть ці преппарати NSP:
  1. Vari-Gone
  2. Програма "Стоп Набряк"
  3. Ginkgo Biloba Long

Яке сильне засіб від варикозу?

Слід віддавати собі звіт, що таблетки при варикозі допомагають тільки на ранніх стадіях захворювань, коли є можливість відновити структуру судини, поліпшити кровообіг. На початкових стадіях недорогі таблетки від варикозу можуть створити належний ефект позитивного впливу, вилікувати захворювання при мінімальних витратах. Добре зарекомендували себе препарати від варикозного розширення вен рослинного походження. Багато біологічно активних добавок сприятливо впливають на стінки судин. Таблетки від варикозу NSP сприяють відновленню кровоносних судин, допомагають поліпшити їх пружність і щільність. Будь-які ліки від варикозу буде ефективно при його своєчасному використанні, в поєднанні з відмовою від шкідливих звичок і нормалізації ваги тіла.

Діагностика варикозу

Діагностують хвороба при огляді кінцівок, тут визначається стадія розвитку захворювання, з'ясовуються причини варикозу для можливого усунення шкідливого чинника. Для діагностики використовують ультразвуковий метод, контрастна рентгенографія, а також функціональні проби. У переважній більшості випадків ознаки варикозу буде видно візуально, досвідчений фахівець зможе візуально визначити наявність захворювання. Після проведеної діагностики, лікар ставить діагноз і призначає адекватне лікування.