Стан зниженого артеріального тиску є відхиленням від норми, і означає, що з якихось причин не створюється нормальний тиск в кровоносній руслі, необхідно для доставки кисню і поживних речовин в усі тканини організму. Гіпотонія може бути спадковим або набутим станом. У першому випадку у людини постійно низький тиск, він з народження звикає до такого стану, і живе з ним усе свідоме життя. Переважно спадкова схильність спостерігається у жінок нижче середнього зросту, які не страждають від надмірної ваги. Точного пояснення причин виникнення артеріальної гіпертензії по сімейної схильності поки не існує. Однак факт переходу стану організму з постійно низьким тиском у спадок має наукове підтвердження (частіше від матері до дочок). Гіпотензія такого типу допомагає запобігати виникненню деяких серйозних захворювань в організмі, в основному пов'язаних з гіпертонією. У таких людей істотно знижується ризик формування атеросклерозу, ішемічної хвороби серця, інфаркту міокарда, облітеруючого артриту та інсульту. Серед мінусів такого стану можна виділити схильність до непритомності і періодичні запаморочення.  

Чому виникає вторинна гіпотензія?

Стан зниженого тиску, викликаного певним захворюванням або дією на організм лікарських препаратів, вважають вторинним. Причини розвитку гіпотонії можуть бути наступними:

  • Збої в роботі щитовидної залози (гіпотиреоз);
  • Порушення функціональної роботи кори надниркових залоз (хвороба Аддісона);
  • Патологія в передній долі гіпофіза;
  • Хвороби серця (гостра недостатність, перикардит, порушення ритму);
  • Тривале перебування в нерухомому стані;
  • Гиповолемия – недолік рідини в організмі;
  • Гипонатриемия – сольовий дефіцит.

Симптоми гіпотонії можуть проявлятися після прийому деяких груп лікарських препаратів:

  • Психотропні засоби – лікують депресії, безсоння і деякі психічні розлади;
  • Антиаритмічні препарати – призначені для відновлення нормальної роботи серцевого ритму;
  • Антигіпертензивні засоби – використовуються для зниження артеріального тиску, лікування гіпертонії;
  • Діуретики – засоби сприяють відведенню зайвої рідини з організму, призначаються при відтік, стимулювання роботи нирок і сечовивідної системи;
  • Протиішемічний – застосовуються в лікуванні ішемічної хвороби серця;
  • вазоділатори – препарати, що сприяють розширенню просвіту судин.  

Чому виникає ортостатичнагіпотензія?

Даний стан здатне розвинутися в результаті різкої зміни положення тіла. &Laquo; ортостаз » означає вертикальне положення тіла. В результаті того, що людина різко встає або сідає, кров направляється в нижні кінцівки, відбувається різке зниження артеріального тиску. У момент ортостатичноїгіпотензії, головний мозок на короткочасний період отримує недостатню кількість крові, людина відчуває запаморочення, може втратити свідомість. Ортостатичні епізоди частіше спостерігаються при вторинної гіпотензії.  

Препарати при гіпотонії

Використовувані для лікування вказаного стану ліки, спрямовані на підвищення артеріального тиску, воно повинно нормалізуватися, а пацієнт позбавиться від неприємних симптомів. Якщо знижений тиск є наслідком іншого захворювання, ліки від гіпотонії призначаються з урахуванням потреби впливати на первісну причину, яка спровокувала зміна в організмі. Також виражена артеріальна гіпотензія може бути пов'язана з хронічною нестачею кисню, проста зміна режиму дня, може допомогти впоратися з цією проблемою.

Загальні рекомендації

Для пацієнта, який страждає гіпотонією, важливою умовою одужання, є суворе дотримання нормального режиму дня, що включає в себе повноцінний сон і адекватне співвідношення праці і відпочинку. Також має значення правильне харчування, рівномірні фізичні навантаження, щоденні прогулянки на свіжому повітрі, відсутність шкідливих звичок.

Корекція тиску за допомогою медичних препаратів

Таблетки при гіпотонії повинні бути спрямовані на нормалізацію тонусу судин, серцевого ритму і обмеження прийому препаратів, що сприяють зниженню тиску. Також істотну допомогу в нормалізації артеріального тиску, можуть надати біологічно активні добавки, що містять в своєму складі мінерали і вітамінні комплекси.

Фітотерапія

Швидко підняти тиск можна шляхом використання деяких стимулюючих засобів (шоколад, зелений чай, міцну каву). Також існує велика кількість рослинних препаратів, що входять до складу БАД, здатних допомогти в проблемі з низьким тиском.  

Гіпотонія при вагітності

В процесі виношування плоду у жінки може спостерігатися знижений артеріальний тиск. Для майбутньої мами – це серйозний привід для позачергового відвідування лікаря. Хронічна гіпотонія може привести до недостатнього постачання плаценти, що спровокує кисневе голодування плода. Такий стан представляє серйозну загрозу для нормального розвитку дитини. Жінки зі зниженим тиском більше схильні до токсикозів. Діагностика стану викликає певні складнощі, ознаки гіпотонії можна легко переплутати зі стандартними для вагітності симптомами (нудотою, слабкістю і швидкою стомлюваністю). Різке зниження тиску, а також погіршення самопочуття у вагітної жінки, може вказувати на наявність інтенсивного внутрішньої кровотечі, серцевого нападу, і ряду інших проблем, які створюють загрозу життю.

 

Список літератури:

  1. https://www. ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK285222/?term=hypotension
  2. https://www. ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK12354/?term=hypotension
  3. https://www. ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK201/?term=hypotension
  4. https://www. ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK547161/?term=hypotension
  5. https://www. ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK107254/?term=hypotension