Вегето-судинна дистонія

Під даним захворюванням на увазі комплекс симптомів, що розвиваються під впливом значної кількості факторів, і яка характеризується порушенням функціональної роботи серця, судин і багатьох інших органів. Практично у кожної людини бувають життєві періоди, коли він відчуває хронічну втому, млявість, дратівливість і часту безсоння. Причиною подібної симптоматики може стати авітаміноз, перевтома, стресові стани, відсутність нормального відпочинку. Після насичення організму необхідними вітамінами і належного відпочинку, поліпшується його загальний стан. Однак всі перераховані симптоми можуть розглядатися і як початкові прояви вегето-судинної дистонії.

ВСД вважають значним патологічним розладом, що призводить до збоїв всього організму, хворобу можна розглядати як одночасний збій в діяльності більшості органів і систем. Вегето-судинна дистонія вражає неврологічну систему, вона в свою чергу відповідає за нормалізацію показників артеріального тиску, роботу органів дихання, вироблення організмом гормонів, продуктивність сечовидільної системи, і загального нормального стану працездатності людини. Симптоми вегето-судинної дистонії проявляються у дітей в молодшому шкільному віці (6-8 років), а також у підлітків (14-16 років). Приблизно 2/3 хворих дівчинки. В окремих проявах, хвороба може проявлятися і у дорослих. &Nbsp;

Чому виникає ВСД?

Причини вегето-судинної дистонії у малолітніх пацієнтів, пов'язані з патологічними процесами, що відбуваються ще в перинатальному періоді розвитку плода:

  • гіпоксія при внутрішньоутробному розвитку (недостатнім забезпеченням киснем);
  • Травмами, отриманими при народженні;
  • Хвороби новонароджених.

Всі перераховані фактори, негативно впливають на формування нервової системи, а також виконання покладених на неї функцій. На початковому етапі розвитку патології, вегетативна дисфункція буде проявлятися у дитини періодичними відрижками, нестійким стільцем, поганим апетитом. Також явно відзначається емоційний дисбаланс, дитина стає конфліктним і примхливим, підвищується ризик виникнення простудних захворювань. Особливо явно помітні ВСД симптоми в життєвому періоді, пов'язаних з інтенсивним зростанням і статевим дозріванням, коли збільшення антропометричних параметрів, починає випереджати регуляцію ендокринного зростання. У зрілій віковій групі вегето-судинна дистонія відзначається періодичними болями в серцевої області, порушенням ритму, різкими змінами показників артеріального тиску і характерними неврологічними розладами (постійної втомлюваності, зниження уважності і пам'яті, тривожністю, дратівливістю). За статистикою захворювання схильне близько 20-30% всіх дітей до досягнення статевозрілого віку. Для хворих в зрілому віці судинна дистонія здатна стати провокуючим фактором виникнення ряду серйозних хронічних патологій, включаючи неврози, депресії, патології нервової, ендокринної системи, органів шлунково-кишкового тракту. Причиною захворювання можуть стати гормональні перестроювання, що відбуваються в жіночому організмі в період вагітності або клімаксу. Найбільшим фактором ризику виникнення   нейроциркуляторна дистонія є спадковість. &Nbsp;

Основні прояви хвороби

Симптоми нейроциркуляторна дистонія слід розглядати в комплексі, так як окремі явища можуть не мати певної зв'язку з конкретним захворюванням. До ключових ознак ВСД, слід віднести сукупність наступних симптомів:

  • Періодичні болі в голові;
  • Слабкість, запаморочення, непритомність;
  • Сонливість, підвищене потовиділення;
  • Безпричинні перепади настрою, паніка, надмірна недовірливість і сприйнятливість;
  • Прискорений ритм серця;
  • Температурні перепади (несподівано кидає в жар).

Також до ВСД по гіпотонічному типу можна віднести такі прояви як болі в грудях і області серця, зниження артеріального тиску з періодичними втратами свідомості, почуттям постійної втоми і « розбитості ». Однією з ознак вегето-судинної дистонії за гіпертонічним типом є метеозалежність, зміна стану організму пов'язані з погодними умовами. Так скачки тиску частіше відбуваються саме при зміні погодних умов. Рідше при ВСД спостерігаються розлади з боку шлунково-кишкового тракту, у вигляді закрепів, проносів або блювання.

Методи діагностики

Розібратися в такій великій кількості симптоматики для диференційованого діагностування хвороби буває досить важко. З іншого боку під визначення ВСД часто потрапляють захворювання не пов'язані з патологічними змінами у вегетативній судинній системі. Для постановки і уточнення діагнозу вегетативна дистонія, можуть застосовуватися такі види досліджень:

  • Дослідження мозкової активності (ЕЕГ);
  • Електрокардіографія (ЕКГ);
  • УЗД серця.

Часто ВСД встановлюється як діагноз, грунтуючись на простому вивченні анамнезу пацієнта, коли виключається ймовірність присутності інших патологій.

Вегето-судинна дистонія лікування препарати

Терапія починається зі створення сприятливих умов для дотримання режиму сну і відпочинку і комплексу загальних зміцнювальних заходів, що сприяють отриманню лікувального і оздоровчого ефекту. Таблетки при вегето-судинної дистонії призначаються для заповнення в організмі нестачу вітамінів і мінералів. Тривалість нічного сну для пацієнта повинна становити не менше 8-9 годин, також буде розумним практикувати денний сон по кілька годин на добу. Прийняті препарати при вегето-судинної дистонії повинні доповнюватися помірними фізичними навантаженнями до досягнення відчуття легкої втоми. Існує стійка думка, що найкращі ліки при ВСД – це заняття плаванням, аеробікою, пішими прогулянками, лижних і велосипедним спортом. Вегетативно судинна дистонія вимагає достатнього припливу свіжого повітря, тому людям, що страждають даним захворюванням, потрібно частіше бувати на свіжому повітрі і провітрювати приміщення. Запаморочення при ВСД періодично виникають саме через недостатнє забезпечення киснем тканин головного мозку. Хороший лікувальний ефект дає масаж голови, спини і комірцевої зони, корисно тривалий вплив сонячного світла і регулярний контрастний душ. Добре зарекомендували себе таблетки при ВСД у вигляді біологічно активних добавок, що дозволяють заповнити необхідний для нормального життєзабезпечення баланс організму. &Nbsp;

В купировании симптомів і стабілізації стану при дистонії допоможуть адаптогени від   NSP:

Правильне харчування як засіб від вегето-судинної дистонії

Так як захворювання часто вражає молодий зростаючий організм, протистояти йому може повноцінне збалансоване харчування, що містить повний комплекс вітамінів і мінералів. Особливу увагу слід приділити наявності в харчуванні продуктів, що містять калій і магній. Цих мікроелементів досить в зеленішою, інжир, родзинках і зеленном горошку. Для повноцінного забезпечення організму необхідними мікроелементами, слід використовувати комплексні біологічні добавки від NSP.